Вінницький транспортний фаховий коледж

– це якісна освіта,

– це набуття практичного досвіду,

– запорука фахового успіху,

– потрібні професії на ринку праці,

–  це працевлаштування та продовження навчання,

–  це 18153 студентів-випускників, які приносять користь державі.

    Вінницький транспортний фаховий коледж – заклад освіти, який здійснює підготовку фахових молодших бакалаврів за спеціальностями : 133 Галузеве машинобудування, 192 Будівництво та цивільна інженерія,                                   275.02 Транспортні технології(на залізничному транспорті),                         205 Лісове господарство, 273 Залізничний транспорт, 261 Пожежна безпека, 076 Підприємництво, торгівля та біржова діяльність, 072 Фінанси, банківська справа та страхування, 071 Облік і оподаткування.

    Свою історію заклад розпочав у далекому 1954 році як Вінницький агролісомеліоративний технікум залізничного транспорту зі спеціальності Лісове господарство. І ця подія є символічною, тому що сьогодні коледж  готує ще й спеціалістів з ремонту колійних машин та механізмів, водіїв дрезини, слюсарів з ремонту рухомого складу, мулярів, малярів, штукатурів, складачів поїздів, касирів квиткових, операторів при черговому по станції, лісників, озеленювачів, пожежних–рятувальників, охоронників, операторів комп’ютерного  набору, діловодів,фінансистів, підприємців,обліковців  без яких не обходиться  жодна галузь у державі.

    Ви себе реалізуєте всюди, де є виробництво, складування, доставка продукції в логістичних центрах, у службі надзвичайних ситуацій, банківські установи, страхові компанії, органи місцевого самоврядування, органи казначейської служби, органи податкової служби, директори малих торговельних фірм,керівники магазину, комерсанти,завідувачі торговельними залами, менеджери з роздрібної та оптової торгівлі, менеджери в сфері послуг, будівельних компаніях, лісництві та автомайстерні, метрополітенах, транспортних компаніях і на залізниці.

    З моменту заснування коледжу довелося змінювати назву з Вінницького агролісомеліоративного технікуму залізничного транспорту,  Вінницького технікуму залізничного транспорту до Вінницького транспортного коледжу. Та вже з 2021 року  - Вінницький транспортний фаховий коледж.

     Всі ці роки коледж живе та процвітає завдяки міцному зв’язку часів та   безперервності традицій, швидкому реагуванню на інновації сьогодення та потреби майбутнього.

    За  роки існування наша Alma mater  стала закладом освіти відомим за межами Вінницької області та України. Результати майже 70-річної роботи показали, що концептуальна лінія щодо створення на регіональному рівні фахового закладу такої дидактичної моделі, якою сьогодні є Вінницький транспортний фаховий коледж, цілком виправдана і перспективна.

                           Транспортний фаховий коледж – це …

  • оснащені аудиторії, лабораторії, навчальні майстерні,

hub студентської ради, спортивна, тренажерна, актова та читальна зали, їдальня, медпункт, гуртожитки, безкоштовний доступ до мережі Internet;

  • це фахівці із досвідом практичної роботи, які йдуть в ногу з часом та використовують інноваційні методи навчання, щоб забезпечити якісну підготовку спеціалістів;
  • реальні бази виробничих практик в місті та за його межами;
  • це мільярди кілометрів побудованих залізниць, мільйони висаджених дерев, тисячі зведених будинків, сотні врятованих життів та майже двадцяти тисячна армія фахівців, яким старт у житті дав коледж.

Вінницький транспортний фаховий коледж – це крок до твого успіху!

 

 

НЕЧАЮК
Олександр Андрійович
(15.03.1916  -  09.11.1989)

Нагороджений орденом «Знак пошани», мав ряд заохочень Міністерства шляхів сполучення СРСР та керівництва  Південно-Західної залізниці, нагороджений знаком «Почесний залізничник». Персональний пенсіонер республіканського значення.
Народився в м. Летичів Хмельницької області

 

     Пройшов складний життєвий шлях. Довоєнні трудові дороги складають 3 роки. Служба в лавах Радянської Армії – 7 років. З травня 1946 року до грудня 1947 р. - науковий співробітник музею ім. М. Коцюбинського. З 1948р. – 1950р. – інструктор відділу пропаганди і агітації обкому Комуністичної партії України. 1950-1954 р.р. – помічник 1-го секретаря обкому КП України.
     В 1948р. вступив і в 1951 р. закінчив Вінницький державний педагогічний інститут (заочно) за спеціальністю «Українська мова і література».
     Згідно з наказом Головного управління навчальними закладами Міністерства шляхів сполучення №73-Л від 23 травня 1954 р. Нечаюк Олександр Андрійович призначений начальником Вінницького агролісомеліоративного технікуму залізничного транспорту.
При безпосередньому керівництві Нечаюка О.А. проходило відкриття та становлення технікуму. В перші роки роботи в технікумі готувались спеціалісти з однієї спеціальності - «Лісове господарство», а в 1972 році за трьома: «Будівництво та експлуатація шляхового господарства залізничного транспорту», «Шляхові та будівельні намети залізничного транспорту», «Промислове і громадянське будівництво».
     Під керівництвом Нечаюка О.А. розширювалась та зміцнювалась матеріальна база технікуму: будівництво навчального корпусу, майстерень, навчального полігону, спортивного комплексу, гуртожитку.
     За високі показники в навчально-виховній роботі колектив технікуму в 1972 році було занесено на міську Дошку пошани, нагороджено Грамотою ЦК ВЛКСМУ та Перехідним Прапором обкому комсомолу.
     Олександр Андрійович за час своєї роботи у технікумі приклав багато зусиль та ініціативи у справу підготовки спеціалістів для залізничного транспорту колишнього Радянського Союзу.
     17.05.1977р. згідно з наказом №127 від 23.05.1977р. Міністерства шляхів сполучення СРСР Нечаюка О.А. звільнено від обов’язків директора Вінницького технікуму залізничного транспорту в зв’язку з переходом на пенсію.
     Власним прикладом Нечаюк О.А. - директор – педагог довім колегам та студентам, що справжній професіонал повинен вчитися та удосконалювати свою майстерність протягом всього життя, не зупиняючись на досягнутому.

 

ГУЛАШЕВСЬКИЙ
Станіслав Леонідович
(02.05.1926 - 24.10.1994)

Заслужений вчитель УРСР, нагороджений
 знаком «Почесний залізничник», медаллю «Ветеран праці».

 

    Закінчивши у 1950р. Київський лісогосподарський інститут відповідно до спеціальності Гулашевський С.Л. працював на Оренбурзькій залізниці, займаючи посади начальника виробничої дільниці, начальника лісорозсадника і заступника начальника районної контори захисних лісонасаджень.
    З 1956 р. – викладач спецдисциплін відділення спеціальності «Лісове господарство»; з 1963 р. – завідувач виробничою практикою у Вінницькому агролісомеліоративному технікумі. Трохи згодом - голова циклової комісії, завідувач відділення цієї ж спеціальності, поступово – в.о.заступника директора з навчальної роботи, а з грудня 1977 р. - директор технікуму.
    За період трудової діяльності Гулашевський С.Л. віддає свої сили і час для досягнення поставленої мети – випуску нового загону техніків – лісників. Під керівництвом Станіслава Леонідовича організовувались масові виходи студентів на роботи з озеленення вулиць нашого міста, зокрема горіхового гаю та скверу по вул. Київській, благоустрою міського ботанічного саду, стадіону «Локомотив», де бригада студентів на чолі з керівником Гулашевським С.Л. досягла успіхів у виконанні виробничих завдань.
    За вміле керівництво, організацію праці, її високу продуктивність, за успіхи в роботі та активну участь у громадському житті технікуму Станіслав Леонідович отримав 11 заохочень: подяки із занесенням в особову справу, грошові премії, урядові нагороди, серед яких як учасник Великої Вітчизняної війни – орден Вітчизняної війни 11 ступеня, медалі «За відвагу», «За визволення Кенігсберга», «За участь у Великій Вітчизняній війні», заносився на міську та обласну Дошку пошани. Його прізвище внесено до «Книги Пошани» міської ради народних депутатів.
    Уміння і досвід щодо організації навчально-виховного процесу дали право на присвоєння Гулашевському Станіславу Леонідовичу звання «Заслужений вчитель УРСР».
Його творчий підхід та принципи роботи - гідні наслідування поколінь.

 

ПАХОЛЬЧАК
Анатолій Олександрович
(27.05.1947 - 05.02.2005)

Доцент Української державної академії залізничного транспорту, викладач-методист, відмінник освіти України, Почесний залізничник.
Неодноразово нагороджувався Почесними грамотами МОН України, Державної адміністрації залізничного транспорту України.

 

    Закінчивши з відзнакою Вінницький державний педінститут, з листопада 1970 року до 2005 р. Пахольчак А.О. працював у Вінницькому транспортному коледжі, де пройшов трудовий шлях від викладача математики, завідувача відділення, заступника директора з навчальної роботи до посади директора навчального закладу, яку обіймав з 1986 р.
    У 1984 р. Анатолій Олександрович з відзнакою закінчив Харківський інститут інженерів залізничного транспорту, здобувши фах інженера-будівельника шляхів сполучення.
    У 2000 р. без відриву від основної роботи з відзнакою закінчив магістратуру Харківської академії залізничного транспорту за спеціальністю "Залізничні споруди та колійне господарство".
     Постійно перебуваючи в пошуках сучасних знань, новітніх технологій, форм та методів науково-практичної роботи, тісно співпрацюючи з фахівцями виробничниками, він ясно бачив проблеми сьогодення, успішно їх вирішував зі своїм творчим колективом, створеним упродовж років. Пахольчак А.О. постійно працював над створенням і оновленням на сучасній основі матеріально-технічної бази коледжу.
     Під керівництвом Пахольчака А.О. в коледжі проведено велику організаційну, науково-методичну роботу для відкриття чотирьох нових спеціальностей, підготовлено для них відповідну базу, підібрано кваліфіковані кадри. З його ініціативи коледж співпрацює в комплексі з УкрДАЗТ м. Харкова.
Багато зусиль та енергії було віддано пошуку оптимальних шляхів господарювання в умовах сьогодення. Свій багатий і змістовний досвід, як педагог і керівник навчального закладу, Пахольчак А.О. передавав колегам, викладачам, студентам, прагнучи прищепити їм не тільки любов до обраної професії, але й здатність бути патріотом своєї держави, сильною особистістю.
    Анатолій Олександрович Пахольчак проніс через своє коротке життя найголовнішу якість - творити добро задля людей, в ім'я і на благо людей. Сьогодні випускники Вінницького транспортного коледжу працюють у багатьох структурних підрозділах Укрзалізниці, обіймаючи різні посади, але всі вони несуть щедрий дар знань і світлу пам'ять про Пахольчака А.О. А це -найвища та найцінніша нагорода за його неоціненну багаторічну працю.

 

 

ФАЛІШТИНСЬКИЙ
Михайло Вікторович


     Нинішній керівник Вінницького транспортного коледжу - Фаліштинський Михайло Вікторович, 1960 року народження, посаду директора обіймає з 30 травня 2005 року. Висококваліфікований спеціаліст. Ерудований, добросовісний керівник. Освіта вища, у 1984 році закінчив Дніпропетровський інститут інженерів транспорту.        Спеціальність за освітою – інженер – будівельник. У 2001 році закінчив інститут перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів Української державної академії залізничного транспорту, в результаті чого була присвоєна кваліфікація магістра за фахом «Промислове та цивільне будівництво». Викладач спецдисциплін, загальний педагогічний стаж становить 28 років. Нагороджений державним знаком «Відмінник освіти в України», викладач вищої категорії, педагогічне звання «старший викладач», нагороджений нагрудним знаком «Почесний працівник транспорту України», знаком «За сприяння розвитку Південно-Західної залізниці»
    Особисті ділові якості Михайла Вікторовича, життєвий досвід, глибоке знання проблем освіти зсередини дали можливість у роки розбудови незалежності України не лише зберегти навчальний заклад, а й запропонувати нові перспективні напрями діяльності, які сьогодні успішно реалізовуються творчим колективом однодумців.
Фаліштинський М.В. вирізняється здатністю аналізувати факти і на підставі цього ухвалювати зважені рішення. Вміє кваліфіковано модифікувати і вирішувати управлінські завдання. У колективі проявляє демократичний стиль спілкування з підлеглими. При цьому створює позитивний психологічний комфорт. За характером – вимогливий і принциповий. Має незаперечний авторитет і повагу в колективі та громадськості області, поважна особистість – за її межами. Відкритий у спілкуванні, об’єктивний. Цінує потенціал інших співробітників. Приваблює людей своєю відкритістю та цілеспрямованістю
    Під керівництвом директора коледжу навчально – виховний процес забезпечують 81 штатний педагогічний працівник: 26 викладачів вищої категорії, з них 5 викладачів – методистів, 3- старших викладачі, 15- першої категорії,19- другої категорії,16 – спеціалістів, 3 майстри виробничого навчання та 2 вихователі. Крім того, в коледжі працюють 4 викладачі - сумісники, всі вони кандидати наук, а 2 з них – доценти. Колектив педагогів постійно підвищує професійну підготовку, впроваджує різні методи навчання.